Akuku Mamo

Najpierw apka Akuku Mamo, teraz blog… po co to wszystko?

Najpierw była samotność, znudzenie, irytacja, a później pojawiła się potężna dawka kreatywności i chęci do działania. Tak w skrócie można opisać początki tworzenia naszej aplikacji Akuku Mamo. Ale o tym, dlaczego powołałyśmy do życia społecznościową aplikację mobilną dla mam mówiłyśmy już w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wielokrotnie. Teraz postanowiłyśmy się wytłumaczyć po co nam jeszcze blog… 

Zaczynając prace nad tworzeniem aplikacji Akuku Mamo dość szybko zorientowałyśmy się, że etat, własny projekt, a także małe dziecko w domu to bardzo, bardzo dużo obowiązków. Czasami może nawet zbyt dużo. Chcesz obejrzeć serial na Netflixie, zrobić sobie długą kąpiel lub poczytać książkę, a tu co? Nie możesz, bo: albo dziecko woła napastliwie „mama, mama” z drugiego pokoju, albo nie dokończyłaś pracy z rana, albo właśnie za chwilę zdzwaniasz się ze swoim zespołem, by obgadać kolejne działania nad własnym projektem. Chyba każda z Was doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile pracy trzeba w to wszystko włożyć. Mamy jednak z Martą po 35 lat i doszłyśmy do wniosku, że fajnie byłoby stworzyć coś własnego, coś w co będziemy wkładać całe nasze serce. W końcu kiedy, jak nie teraz?

Macierzyństwo wyzwala kreatywność

Gdy po wielu miesiącach tworzenia aplikacji, zobaczyłyśmy ile dziewczyn zalogowało się w Akuku Mamo w ciągu pierwszych 24 godzin od startu, dostałyśmy takiego kopa do działania, że trudno go opisać słowami. Zmęczenie przestało się liczyć, najważniejszy stał się nasz projekt i nasza misja, aby żadna mama nie musiała chodzić na spacery z wózkiem sama, tak jak kiedyś my. No chyba, że któraś bardzo tego chce… Przez kolejne miesiące, wciąż z taką samą, a może nawet i większą energią, pracowałyśmy nad naszą aplikacją, coś poprawiałyśmy, odpisywałyśmy na maile, szukałyśmy nowych rozwiązań. Zrozumiałyśmy, że nasz pomysł był trafiony i musimy dalej podążać tą drogą. To jednak nie wszystko. 

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, kiedy praktycznie codziennie miałyśmy kontakt z naszymi użytkowniczkami, zobaczyłyśmy, że otacza nas cała masa świetnych dziewczyn, które pomimo natłoku domowych, czy zawodowych obowiązków, robią jeszcze coś niesamowitego na tak zwanym „boku”. Poświęcają czas na swoje pasje. Szyjecie ubrania, robicie swetry na drutach, pieczecie torty nie z tej ziemi, czy konstruujecie domki dla lalek. Mogłabym tak wymieniać w nieskończoność Wasze twórcze pasje. Naprawdę jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. 

Ponad miesiąc temu zostałyśmy zaproszone do Klubu Przedsiębiorczych Mam, gdzie miałyśmy zrobić wykład na temat Akuku Mamo, a także całym procesie jej tworzenia. Przez godzinę opowiadałyśmy o naszych mocnych i słabych stronach, wątpliwościach, sukcesach, a także problemach, jakie się piętrzyły. Gdy skończyłyśmy miałyśmy okazję porozmawiać z mamami, które nas słuchały i zobaczyłyśmy, że w każdej z Was tkwi ogromny potencjał do działania i każda z Was ma w głowie jakiś pomysł na swój biznes. Uznałyśmy więc, że chcemy Was wesprzeć, dać kopa do działania, a także dać przestrzeń, gdzie mogłybyście opowiedzieć o tym co robicie. Chcemy opisywać niezwykłe historie naszych użytkowniczek, pokazywać mamy z całej Polski, które robią coś kreatywnego, mamy z pasjami. I dlatego właśnie blog. 

O czym będzie blog Akuku Mamo?

Na początku wstrzymałyśmy się z jego startem, ponieważ cierpliwie szukałyśmy odpowiedniej formuły, która będzie nam pasować. Musiało minąć trochę czasu, abyśmy zrozumiały to, o czym chcemy pisać. Dzięki Wam już wiemy. 

Co znajdziecie na blogu? Blog Akuku Mamo to przede wszystkim przestrzeń dla fajnych matek. Póki co startujemy z trzema cyklami: Biznesmama, Poznaj mamę i Styl życia. Ale nie obiecujemy, że na tym się skończy. W końcu wiecie jak to jest z matkami. Czasami mają sto pomysłów na raz i niektóre z nich nawet realizują 🙂 

Postaramy się publikować regularnie, pisać o rzeczach ważnych, przedstawiać Wam mamy z naszej aplikacji, które naszym zdaniem robią coś ważnego lub fajnego, a także damy Wam się lepiej poznać. 

Liczymy na Wasze głosy, komentarze i opinie

Akuku Mamo
Akuku Mamo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *